به نام خدا
اگر بیماری لثه دارید قلب شما در خطر است |

اگر بیماری لثه دارید قلب شما در خطر است

اگر بیماری لثه دارید قلب شما در خطر است

دبیرعلمی انجمن پریودنتولوژی گفت: ابتلا به بیماری‌های پیشرفته لثه تا ۷ برابر شدت بیماری‌های قلبی و ۴ برابر شدت دیابت را افزایش می‌دهد.

دکتر پیمان شهیدی در گفت وگو ایسنا، با بیان این مطلب افزود: ابتلا به بیماریهای پیشرفته لثه نه تنها عوارض دیابت را افزایش می‌دهد بلکه کنترل این بیماری را دشوار می‌کند علاوه بر آن، ۲۰ تا ۳۰ درصد احتمال زایمان زودرس را بیشتر می‌کند.

وی افزود: موادی که به علت التهاب لثه آزاد می‌شود میکروب‌های عامل ابتلا به بیماری‌های پیشرفته لثه را از طریق جریان خون به دستگاه‌های دیگر بدن منتقل می‌کنند و بیماری‌هایی مانند دیابت و عوارض قلبی را تشدید می‌کند این بیماری‌ها نیز بیماری‌های لثه را شدت می‌دهند.

این متخصص پریودنتولوژی درباره علایم بیماریهای پیشرفته لثه گفت: این دسته از بیماری‌ها، ساکت و مزمن هستند و به کندی پیشرفت می‌کنند البته در مواردی ممکن است روند پیشرفت آنها سریع باشد.

شهیدی در پایان اظهار کرد: بسیاری از مواقع دندانپزشکان بیماری‌های پیشرفته لثه را در مراحل ابتدایی تشخیص نمی‌دهند این در حالیست که این بیماری در صورت درمان نشدن باعث خونریزی و تورم شده و در موارد شدیدتر چرک لثه و لق شدن دندانها می‌شود.

 

 
www.pezeshkaddress.com