به نام خدا
هر 6 ماه یك بار به دندانپزشك مراجعه كنید |

هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید

هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید

متخصص درمان ریشه دندان توصیه کرد هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا پوسیدگی های سطحی ترمیم شود و فرد دچار درد دندان نشود.

دکتر صالح صباغی افزود: اولین گام برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، مسواک زدن منظم است.

وی با تاکید بر روش صحیح مسواک زدن افزود: استفاده از نخ دندان نیز در پیشگیری از پوسیدگی دندان نقش مهمی دارد چرا که مسواک زدن سطوح خارجی دندان ها را تمیز کرده و نخ دندان، فضاهای بین دندانی را نیز تمیز می کند.


صباغی با تاکید بر استفاده از نخ دندان تصریح کرد پوسیدگی دندان ها بیشتر در بین فضاهای بین دندانی رخ می دهد لذا توصیه می شود افراد به صورت منظم و بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان استفاده کنند.

وی با بیان این مطلب که دهان شویه ها نیز نمی توانند پوسیدگی دندان را به تعویق بیاندازند، افزود: افراد می توانند در طول هفته ۲ مرتبه از دهان شویه های حاوی فلوراید برای پیشگیری از بروز پوسیدگی دندان استفاده کنند.

این متخصص درمان ریشه همچنین توصیه کرد در صورت مشاهده پوسیدگی های سطحی حتما به دندانپزشک مراجعه شود تا با ترمیم، پوسیدگی دندان پیشرفت نکند.

این متخصص درمان ریشه متذکر شد ابتدا باید از مسواک استفاده کرد تا محیط دهان کاملا تمیز شود و سپس برای تمیز کردن بین دندان از نخ دندان به صورت منظم استفاده شود.

 

 
www.pezeshkaddress.com