به نام خدا
چرا نباید در مصرف پنیر زیاده روی کنیم؟ |

چرا نباید در مصرف پنیر زیاده روی کنیم؟

چرا نباید در مصرف پنیر زیاده روی کنیم؟

افرادی که هر روز مقادیر زیاد پنیر مصرف می‌کنند بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به سرطان مثانه قرار دارند. مصرف بیش از ۵۳ گرم پنیر در روز که تقریبا به اندازه یک قالب شکلات کوچک است خطر ابتلا به این بیماری را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

اما در عوض مصرف روزانه روغن زیتون می‌تواند این احتمال را به نصف کاهش دهد. برای بررسی این موضوع، دانشمندان عادت غذایی ۲۰۰ فرد را که به سرطان مثانه دچار شده بودند به دقت مورد بررسی قرار دادند. این تحقیقات نشان داد مصرف بیش از ۵۳ گرم پنیر در هر روز می‌تواند به میزان زیادی روی ابتلا به این نوع سرطان موثر باشد. البته از سوی دیگر مصرف غذاهایی مانند ماهی، مرغ، تخم‌مرغ، کره و مانند آنها تاثیر زیادی روی افزایش احتمال ابتلا به این بیماری ندارد.

محققان معتقدند استفاده بیش از حد از چربی‌های اشباع‌شده در رژیم غذایی غربی یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان به سرطان مثانه در این کشورهاست. در کشور انگلستان در هر سال تقریبا ۱۰ هزار نفر به این بیماری دچار می‌شوند و البته شانس ابتلا به این بیماری در سیگاری‌ها چهاربرابر غیرسیگاری‌هاست.

از دیگر عوامل موثر در افزایش خطر ابتلا به سرطان مثانه می‌توان قرار گرفتن مداوم در معرض مواد شیمیایی سمی و همچنین عفونت‌های مداوم دستگاه ادراری اشاره کرد. این در حالی است که مصرف مداوم روغن زیتون می‌تواند شما را از ابتلا به سرطان مثانه و بسیاری بیماری‌های دیگر در امان نگه دارد.

 

 
www.pezeshkaddress.com